Transport publiczny – funkcjonowanie w okresie pandemii i po jej zakończeniu
Szczecin, 14.10.2021 r.
Konkurs wiedzy o branży TSL
dla uczniów szkół średnich i tegorocznych maturzystów
Wystawa Makiet Kolejowych
22 lutego 2020 – sobota
godz. 12:00-17:00
23 lutego 2020 – niedziela
godz. 10:00-14:00
Szanse rozwoju transportu publicznego
w Aglomeracji Szczecińskiej
Szczecin, 10.10.2019 r.
Szczecińskie Forum Drogowe
Uspokajanie ruchu drogowego

31.05.2019 r.
Kursy i Szkolenia
organizowane przez SITK o. Szczecin
Nowe publikacja
członka SITK
Silniki spalinowe pojazdów szynowych
Publikacje
naukowe
członków SITK
transport kolejowy
transport pasażerski
transport regionalny

Stargard po drodze - sprawozdanie ze spotkania SITK

     Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Koło w Stargardzie, w dniu 24.11.2016 w Hotelu Grodzkim, zorganizowało #1 spotkanie panelowe STARGARD PO DRODZE. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele stargardzkich przedsiębiorców, przewoźników, miłośnicy i osoby zainteresowane zawodowo przyszłością transportu, komunikacji oraz infrastruktury drogowej i kolejowej w Stargardzie. Spotkanie otworzył Prezes Stargardzkiego Koła SITK Sławomir Rutkowski wraz Wiceprezesem Zarządu Oddziału Józefem Jastrzębskim. Wykład inauguracyjny p.t. „Przedsiębiorca w koncepcji Schumpetera” wygłosił prof. dr hab. Piotr Niedzielski.

     Po wykładzie rozgorzała ciekawa i interesująca dyskusja. Zgromadzeni eksperci poruszyli wiele aktualnych tematów transportowo-drogowych związanych m.in. z planowanymi i bieżącymi przedsięwzięciami inwestycyjnymi w Stargardzie. Dyskutowano chociażby na temat rozwiązań komunikacyjnych zaproponowanych dla przedsięwzięcia budowy nowego ronda w ramach planowanego Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, rozwiązań tymczasowej organizacji ruchu przy planowanym remoncie ulicy Wieniawskiego, czy idei wspólnego biletu w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

     Była to również okazja do mniej formalnych rozmów i wymiany kontaktów biznesowych. Było to spotkanie inaugurujace interdyscyplinarne Koło Stargardzkie SITK, bazujące na dotychczas funkcjonujących kołach przyzakładowych, którego Prezesem jest inż. Sławomir Rutkowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - www.sitkszczecin.org.pl )


FOTOGALERIA