Kierunki Rozwoju Transportu Miejskiego i Regionalnego 2023
Szczecin, 12.10.2023 r.
Nowoczesne rozwiązania stosowane w trwających inwestycjach komunikacyjnych regionu zachodniopomorskiego
Szczecin, 24.10.2023 r.
Zachodniopomorskie Dni Transportu i Logistyki 2023
Październik 2023
Transport publiczny – funkcjonowanie w okresie pandemii i po jej zakończeniu
Szczecin, 14.10.2021 r.
Konkurs wiedzy o branży TSL
dla uczniów szkół średnich i tegorocznych maturzystów
Kursy i Szkolenia
organizowane przez SITK o. Szczecin

70-lecie szczecińskiego oddziału SITK RP - program obchodów

     W tym roku Szczeciński Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej obchodzi jubileusz 70-lecia swojej działalności. Szczeciński Oddział Stowarzyszenia powstał wkrótce po założeniu Stowarzyszenia, bo już 22 listopada 1946 r. na zebraniu 44 członków założycieli. Obejmował on swoim zasięgiem obszar ówczesnego województwa szczecińskiego łącznie z Koszalinem i Słupskiem. Pierwszym przewodniczącym Zarządu Oddziału był mgr inż. Włodzimierz Dziekoński, a sekretarzem - inż. Jan Drobiazgiewicz.

     Obecnie Oddział w Szczecinie zrzesza ponad 250 inżynierów i techników związanych z działalnością w zakresie transportu. Są wśród nich inżynierowie i technicy zatrudnieni w firmach transportowych, biurach projektowych, firmach zajmujących się zarządzaniem i budową infrastruktury transportowej a także pracownicy naukowi szczecińskich uczelni.

     W dniu 16 listopada 2016 r. odbędzie się jubileuszowe spotkanie, które będzie miało dwie części.

     W części pierwszej spotykamy się z zaproszonymi gośćmi na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Gośćmi spotkania będą parlamentarzyści, władze administracji rządowej i samorządowej, władze kilku wydziałów szczecińskich uczelni wyższych, przedstawiciele stowarzyszeń technicznych z Litwy, Niemiec i Słowacji, przedstawiciele sąsiednich oddziałów SITK, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących ze Stowarzyszeniem. Oczywiści będą nasi członkowie , przedstawiciele wszystkich kół działających w ramach Oddziału SITK RP w tym nasi seniorzy. Kilkunastu członków naszego Stowarzyszenia zostanie odznaczonych honorowymi odznakami. Przedstawiciele naszych gości i firm w podziękowaniu za współpracę otrzymają nasze jubileuszowe statuetki. Spotkanie zakończy się wspólnym lunchem.

     W godzinach popołudniowych zapraszamy naszych członków wraz z osobami towarzyszącymi na wieczór kabaretowy do Teatru Polskiego w Szczecinie. Obejrzymy spektakl pt. „Jesiennik salonowy albo intymne życie Mikołaja Kopernika”. Spektakl jest zamknięty i dostępny tylko dla naszych członków i naszych gości.

     Po zakończeniu spektaklu Prezes Zarządu Szczecińskiego Oddziału SITK RP zaprasza do holu teatru na toast z lampką szampana i porcją tortu jubileuszowego. To spotkanie jubileuszowe w teatrze jest jedyną szansą aby w jednym miejscu mogli się spotkać wszyscy członkowie SITK RP Oddziału w Szczecinie.


Program obchodów
jubileuszu 70-lecia
Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Oddział Szczecin

Spotkanie przedpołudniowe na Wydziale Zarzadzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego ul. Cukrowa 5 sala 010

 • Godz. 11.00 Rozpoczęcie spotkania jubileuszowego
  • Powitanie gości
  • Słowo wstępne Pana Ireneusza Furmańskiego Prezesa Zarządu SITK RP Oddział Szczecin
  • Wręczenie odznak honorowych członkom SITK RP
  • Wręczenie okolicznościowych statuetek gościom i firmom współpracującym
  • Wykład okolicznościowy dr Krzysztofa Wosia, Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej
 • Godz. 12.45 Lunch
 • Godz. 13.30 zakończenie spotkania

Spotkanie popołudniowe

 • Godz. 17.00 rozpoczęcie spotkania w Teatrze Polskim w Szczecinie ul. Swarożyca 5
 • Godz. 17.05 rozpoczęcie wieczoru kabaretowego ze spektaklem pt. „Jesiennik salonowy albo intymne życie Mikołaja Kopernika”
 • Godz. 19.15 toast jubileuszowy w holu teatru
 • Godz. 20.00 zakończenie spotkania